אודות

חאן דרך הבשמים הינו אתר מיוחד הממוקם מאחורי מושב צופר. המקום שלנו בנוי כך שהוא מאפשר קיום סדנאות, אירועים, קבוצות ואירוח משפחות מטיילים ונופשים המחפשים חאן בערבה. המקום הוקם על ידי דבי רבינס, בת האזור ופועל כאתר תיירות משנת 2000. האתר התחיל את דרכו כמוקד לחוגי רכיבה על חמורים ופעילויות שטח. במשך השנים התפתח וגדל והפך למוקד לאוהבי טבע וטיולים ולמחפשים חוויה מדברית רגועה בסגנון שונה.

החאן נמצא ממערב למושב צופר, במרחק כשני ק"מ מכביש הערבה וממוקם כשני ק"מ מצפון לאתר העתיק מואה, שהיוותה חאן דרכים על דרך הבשמים העתיקה, בשנת 2005 הוכרה דרך הבשמים כאתר היסטורי עולמי ע"י ארגון UNESCO. החאן נמצא באזור מדברי יפהפה המשקיף על הרי אדום ממזרח ונוף מדברי מהמם ממערב ומומלץ לטיולי ג'יפים ולטיולים רגליים. החאן מציע מגוון פעילויות מדבריות ואירוח בסגנון מדברי ייחודי

קצת עלינו…..חאן דרך הבשמים הוקם כעסק משפחתי והוא פרי עמלם של עזרא ודבורה רבינס. במשך הזמן הצטרפה אלינו גם הבת הגדולה נטע ובעלה דני. היום אנו מתפעלים את המקום באווירה משפחתית, יחד עם שלושת הנכדים שהצטרפו על הדרך. אנו מקפידים לשלב בחאן את ההווי של חיי המדבר שלנו ואת חיינו כחקלאים. רוב הירקות שאנו עושם בהם שימוש בחאן מגיעים מגן הבית האורגני שלנו, שמפעילה דבורה בהרבה אהבה. את החאן מנהל צוות נעים וצעיר תוך הקפדה על הכנסת אורחים כמיטב המסורת המדברית ועל התחשבות בחיי המדבר השלווים.

חאן "שקט" – החאן בהגדרתו הינו חאן שקט, כלומר האורחים מתבקשים לא להביא עימם ציודי מוזיקה והגברה, על מנת שכלל אורחי החאן יוכלו ליהנות מהשקט של המקום.

החודשים המתאימים לפעילות בחאן הם ספטמבר עד מאי.